Rejestracja

Sty

26

By nie zawiódł w najważniejszym dniu.

Published by In Category Blog

Ślub – to wielkie wydarzenie dla wielu ludzi, nie zależnie od szerokości i długości geograficznej. Nie zależnie od tego, czy mieszkamy w Ameryce, Azji czy Europie, każdy by chciał, by właśnie ten dzień był jak najlepszy, najwspanialszy. Chce się, by zapamiętać go na całe życie, by pamiętali go również goście. W tym dniu ważne jest wiele rzeczy – wszystko musi być jak najlepsze. W wielu kulturach, w tym również w naszym kraju ważne jest również to, czym się jedzie do ślubu. Niektórzy stawiają na klasykę i do kościoła, czy też urzędu jadą dorożkami, bryczkami lub konno. Większość jednak stawia na nowocześniejsze pojazdy – samochody. Do wyboru można mieć zarówno nowoczesne samochody, często z wyższej klasy, wyposażone luksusowo. Można również skorzystać z samochodów starszych oldtimerów, lub też repliki samochodów z lat pięćdziesiątych, a nawet starszych trzydziestych oraz dwudziestych.

Nie tylko czystość.

Samochody, które mają wieźć młodych do ślubu musza być starannie przygotowane. Często ogranicza się to do wyczyszczenia pojazdu nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Mycia nie unikną również opony. Te są najczęściej nie tylko czyszczone, ale również pokrywane specjalnymi środkami, by świeciły się z daleka. Wszystko musi być dopracowane do ostatniego szczegółu. Ale czyszczenie to nie wszystko, nie można zapominać, by dokonać sprawdzenia samochodu pod względem technicznym. Warto to zrobić odpowiednio wcześniej, by potrzebne ewentualne zamienne części samochodowe przyszły na czas. Nikt sobie nie wyobraża chwili, kiedy tuż przed wyjazdem młodej pary, nagle się okazało, że samochód nie chce odpalić, a czas nieubłaganie ucieka. Czasem pozostaje wówczas skorzystać z zapasowego samochodu ( jeśli taki jest w zanadrzu) lub po prostu zadzwonić po taksówkę. Nie zależnie od tego, z której opcji się skorzysta, taka awaria była tym, co potrafi zepsuć ten jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Jest jednak sposób, by uniknąć takiej niespodzianki. Można skorzystać z wypożyczalni samochodów, specjalizującej się w okazjach typu ślub, studniówka, czy też co jest bardzo w modzie również komunie. Do dyspozycji można mieć samochody różnych marek oraz w różnych klasach. Od samochodów klasycznych do amerykańskich przedłużanych limuzyn. W zależności co komu pasuje. Zalet jest wiele. Po pierwsze, nie trzeba samemu przygotowywać samochodu, pod względem wyglądu, zrobi to za nas firma, od której samochód jest wypożyczony. Druga rzecz, to na głowie firmy jest pewność, że samochód nie odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie.

Czy to się opłąca?

Wypożyczenie samochodu do ślubu nie jest tanie. Ceny się wahają w zależności od samochodu, który chce się wypożyczyć, od czasu który mamy do dyspozycji, czy też w końcu do miasta, w którym znajduje się wypożyczalnia, z której usług będzie się korzystać. W zamian zazwyczaj można korzystać nie tylko z samochodu, często nietypowego, ale również z odpowiednio ubranego szofera, nie można również zapominać o przystrojeniu, które wykonują pracownicy wypożyczalni wg pomysłu czy też wskazówek osób zamawiających (najczęściej usługa dodatkowo płatna). Trzeba przyznać, ze co raz większa grupa nowożeńców decyduje się na taki wydatek i wypożyczają samochody na ten specjalny dzień. Jeśli chodzi o preferencje, to rozrzut jest dość spory, choć trzeba przyznać, że dość sporo wypożyczanych jest samochodów luksusowych, pośród których można wymienić marki europejskie takie jak Mercedes, czy też Rolls Royce, ale i amerykańskie krążowniki cieszą się dość sporą popularnością. W ostatnich czasach dość popularne stały się klasyki, zarówno te oldtimery, jak i youngtimery. Wiele osób szukających czegoś nietypowego, nie chce już klasycznych starych samochodów, ale pojazdy pochodzące z naszego kraju z lat powojennych. Zaliczyć jazdę do ślubu klasyczną syrenką, czy dużym fiatem – to nie jest obciach, ale wręcz staje się to modne, a przecież ma się liczyć tylko niezapomniane wrażenie jakie się wywrze na gościach oraz na obserwatorach.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 545, dzisiaj: 1

  

Zostaw odpowiedź